arama

Adil Gür: “İYİ Parti AKP’ye doğru kayıyor, üçüncü ittifak doğabilir”

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • refahgazetesi refahgazetesi

Araştırma şirketi A&G’nin sahibi olan Adil Gür, İYİ Parti’nin AKP’ye doğru kaydığını ve Saadet Partisi’nin de dahil olabileceği üçüncü bir ittifakın ortaya çıkabileceğini söyledi.

AK Parti’nin son yerel seçimlerde kan kaybetmesi, CHP’nin bazı büyükşehir belediyelerini kazanması, yeni parti oluşumları siyasetin güncel konuları arasında bulunuyor. Araştırma şirketleri de yaşanan bu gelişmeler ışığında siyasetin nabzını tutmaya çalışıyor.

A&G Araştırma Şirketi Genel Müdürü Adil Gür, Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı’nın yanına üçüncü bir ittifakın eklenebileceğini söyledi.

Habertürk Tv’de Veyis Ateş’in konuğu olan Adil Gür, 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Türkiye’de yarın üçüncü bir ittifak çıkabilir. Üçüncü ittifakı yanına alan kazanır” ifadelerini kullandı.

SAADET PARTİSİ FAKTÖRÜ

Adil Gür konuşmasında şunları söyledi:

“Yeni bir perspektif açmak istiyorum. Biz hep şunu konuşuyoruz. Davutoğlu, Babacan parti kuracak, Millet İttifakı içerisinde yer alacak. Bu benim şahsi görüşüm. Bence Türkiye’de üçüncü bir ittifak ortaya çıkacak. Üçüncü bir ittifak. Saadet Partisi, Davutoğlu, Babacan ve İYİ Parti. Neden? Şayet CHP ve HDP zorlanırsa, CHP ve HDP’nin daha fazla yakınlaşması konuşulursa, böyle bir huzursuzluk olursa diyorum. Bu bir varsayım. Çok yazılıp çiziliyor. İYİ Parti AK Parti’ye doğru kayıyor. Efendim İYİ Parti ve MHP yer değiştirecekmiş. Bir sürü senaryolar yazılıyor. Tek cümle diyorum ki Türkiye’de üçüncü bir ittifak ortaya çıkacak. Ama üçüncü ittifakı yanına alan kazanır. Öyle bir durum var işte.”

Kaynak: milligazete.com.tr

etiketlerETİKETLER

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.