arama

Boston Dynamics’in ‘Spot’ İsimli Robotu, Piyasaya Sürülmeye Hazırlanıyor

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • refahgazetesi refahgazetesi

Boston Dynamics, ‘Spot’ ismindeki robotunu halka açık bir şekilde piyasaya sürme konusunu haziran ayından beri açıyordu ve sonunda bazı detaylar belli oldu. İyi bir fikri olan işletmeler, bir miktar para karşılığında Spot’a sahip olabilecek.

Boston Dynamics, dinamik robotlar üretmeleriyle ünlü bir şirket. Şirketin bilindik robotu Spot ise insanların yapacağı işleri üstlenebiliyor. Boston Dynamics, yaklaşık 3 aydır bu robotun halka açık bir versiyonunu yapmak ve robotu piyasaya sürmek hakkında bazı fikirler sunuyordu ve sonunda bazı şeyler açığa kavuştu.

Spot isimli robot, artık satışa hazır bir durumda ve satın alınabilecek ancak bir durum var: Spot, herkese açık hale gelmedi. Boston Dynamics şirketini ikna edebilecek iyi bir fikriniz varsa ve bunu sunduktan sonra yeterli bütçeyi sağlayabilirseniz Spot’a sahip olabileceksiniz.

Spot söylediğiniz yere gidebiliyor, engelleri aşabiliyor ve ekstrem şartlar altında bile dengesini koruyabiliyor. Arkasında dört adet donanım modülü taşıyabilen Spot’un yetenekleri isteklerinize göre değişebiliyor. Bir gaz kaçağı test etmek istiyorsanız, bir metan dedektörü ile Spot’un bunu sizin yerinize yapmasını sağlayabiliyorsunuz.

Bunun yanı sıra Spot, sizinle dans da edebiliyor. Şirket, Spot’u silah endüstrisinden uzak tutmak ve yalnızca iş veya eğlence odaklı çalışmasını sağlamak istiyor. Şirketin başkan yardımcısı Michael Perry, “Spot’u, yapmacık bile olsa insanlara zarar verecek herhangi bir şey yaparken görmek istemiyoruz” açıklamasını yaparak bu konudaki tavırlarını net bir şekilde belli etti.

etiketlerETİKETLER

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.