arama

Erbil’deki saldırının faillerinden birinin daha kimliği açıklandı

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • refahgazetesi refahgazetesi

IKBY Emniyet Müdürlüğü, Türkiye’nin Erbil Başkonsolosu çalışanı Osman Köse’nin şehit edildiği saldırıyı düzenleyenlerden birinin daha kimliğini açıkladı, fotoğrafını yayınladı.

Irak’ın kuzeyinde yer alan Erbil kentinde Türkiye’nin Erbil Başkonsolosu çalışanı Osman Köse ile birlikte üç kişinin hayatını kaybettiği saldırıya ilişkin soruşturma devam ediyor. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Emniyet Müdürlüğü, silahlı saldırıya ilişkin bir kişinin daha kimliğini açıkladı ve fotoğrafını yayınladı.

IKBY Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Erbil’deki saldırının faillerinden birinin Siyako Baki Abdülkerim olduğu bildirildi. Terörist Abdülkerim’in fotoğrafını da paylaşan emniyet müdürlüğü, saldırganın emniyet birimlerince arandığını belirtti.

Açıklamada, saldırıyı düzenleyen teörirst Abdülkerim hakkında bilgiye sahip olanlar, güvenlik güçlerine ihbarda bulunmaya çağrıldı.

Saldırıya ilişkin terörist Mazlum Dağ’ın da aralarında olduğu altı kişi yakalanmıştı.

Erbil’de, 17 Temmuz günü bir restorana düzenlenen silahlı saldırıda, Türkiye’nin Erbil Başkonsolosluğunda görevli bir diplomat şehit olmuş, 2 Irak vatandaşı da hayatını kaybetmişti.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.