arama

Karamollaoğlu: Kurtuluş Savaşımızın bize verdiği en önemli ders birlik ruhudur

  • refahgazetesi refahgazetesi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yayınladığı video içerikli mesajla kutlayıp Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitleri rahmetle yad etti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, zafer bayramının 97. yıl dönümünü kutladı.  

Karamollaoğlu, Büyük Zafer’in 97. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitleri rahmetle minnetle yad etti. 

KURTULUŞ SAVAŞIMIZ BİRLİK RUHU İLE KAZANILMIŞTIR

Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu, “Herkes bilmeli ki; Kurtuluş Savaşımız milletimizin birlik ruhu ile kazanılmıştır. Zor günlerde aziz milletimiz bir araya gelmeyi başarmıştır. Bu birlik ruhunun neticesinde ise askeri ve maddi gücü yüksek olan düşman yenilmiştir.” ifadesini kullandı.

BİRLİK OLURSAK ÜSTESİNDEN GELEMEYECEĞİMİZ SORUN YOKTUR

Partisinin hazırladığı 30 Ağustos Zafer Bayramı videosuyla paylaşımda bulunan Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

“Birlikteliğin ve zafere olan inancın adı olan; 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun. Zaferimizin mimarları, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Birinci dünya savaşının akabinde yaşanan talihsiz sonuç ne yazık ki Anadolu’nun düşman işgaline uğramasına sebep olmuştur. Lakin kalbi vatan sevgisi ile dolu olan milletimiz el ele vermiş bu zor günleri atlatmayı başarmıştır. Herkes bilmeli ki; Kurtuluş Savaşımız milletimizin birlik ruhu ile kazanılmıştır. Zor günlerde aziz milletimiz bir araya gelmeyi başarmıştır. Bu birlik ruhunun neticesinde ise askeri ve maddi gücü yüksek olan düşman yenilmiştir. İnanıyorum ki Kurtuluş Savaşımızın bize verdiği en önemli ders budur. Milletçe birlik olursak üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur. Tarihimizde II. Viyana Bozgunundan sonra yaşanan geri çekilme Sakarya Meydan muharebesi ile durdurulmuş. Bunun neticesinde Anadolu’nun aziz milletimizin yurdu olduğu bir kere daha tescillenmiştir.”

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.