arama

Sağlık Bakanlığı: 15 Bin 301 Seçmen Seyyar Sandıklarda Oy Kullandı

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • refahgazetesi refahgazetesi

Sağlık Bakanlığı, 31 Mart Yerel Seçimlerinde, Türkiye genelinde evden taşınarak oy kullanan hasta sayısının 4 bin 365, hastaneden taşınarak oy kullanan hasta sayısının da 3 bin 739 olduğunu; ayrıca 15 bin 301 hasta veya engelli seçmenin, evlerine gelen seyyar sandıklarda oyunu kullandığını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, hem hastanelerde hem evde bakım hizmeti alan seçmenlerin, 112 ambulans ve hasta bakım araçlarıyla oy kullanmaları sağlandı. Bu çalışma kapsamında, 7 bin sağlık personeli aktif görevlendirildi. Acil sağlık hizmetleri kapsamında ise seçim gününe özel 2 bin 751 olan 112 acil istasyon sayısına, 418 istasyon ilave yapıldı. Böylece yurt genelinde, vatandaşlık görevini yerine getirmek isteyen, hastane ve evlerinden çıkamayacak durumdaki engelli, hasta ve yaşlı vatandaşlar, sağlık ekipleri eşliğinde ambulanslar ile oylarını kullanabilmeleri için sandık başına taşındı.

Türkiye genelinde evden taşınarak oy kullanan hasta sayısı 4 bin 365, hastaneden taşınarak oy kullanan hasta sayısı 3 bin 739 oldu. Evinden çıkamayan hasta ve engelli seçmenler için ise 769 ilçede seyyar sandık kuruldu. 15 bin 301 hasta veya engelli seçmen, evlerine gelen seyyar sandıklarda oyunu kullandı.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.